FAQ

Masz pomysł na tatuaż? Nie wiesz jak umówić się na wizytę? Chcesz się przygotować do sesji? Sprawdź najczęściej zadawane pytania!

Ile kosztuje tatuaż?

Piękny tatuaż to przede wszystkim talent i dobre rzemiosło, nabyte przez lata edukacji artystycznej i doświadczenia. Każdy tatuaż jest jedyny i niepowtarzalny, wykonany na podstawie projektu stworzonego specjalnie dla Ciebie.

Tatuaż jest wyceniany indywidualnie i na jego cenę składa się pomysł, kolor (czarny czy kolorowy), wielkości oraz umiejscowienia na ciele.

Ceny różnią się również w zależności od tatuażysty, ze względu na jego staż i doświadczenie.

cena start - 400 zł - czyli koszt przygotowania stanowiska i materiałów do wykonania malutkiego i jednokolorowego tatuażu.
Czas tatuowania - maksymalnie 30 min.

krótka sesja - 800 - 1400 zł - koszt tatuażu wielkości około 10 - 14 cm w czerni lub kolorze.
Czas tatuowania - maksymalnie 2 godziny.

sesja długa/całodzienna - od 1800 - 2500 zł - koszt wielkości około 20 cm w czerni lub kolorze.
Czas tatuowania - maksymalnie 4 godziny.

Ile trwa i jak wygląda sesja?

Każdy tatuaż jest inny i na czas jego wykonania ma wpływ wiele czynników. Dlatego zaplanuj wizytę w studiu bez limitu czasu.

Wizyta w studiu, to nie tylko czas samego tatuowania, ale również czas jaki tatuażysta potrzebuje na przygotowanie projektu i wprowadzenie ewentualnych poprawek. Dlatego tak istotne jest żeby przekazać jak najwięcej informacji o projekcie - przyśpieszy to proces projektowania. W takie sesji przewidziany jest również czas na przygotowanie kalki, stanowiska oraz przerwy niezbędne dla Twojego komfortu oraz tatuażysty.

Na czas samego tatuowania ma również wpływ kondycja skóry - zadbaj o odpowiednie nawodnienie i nawilżenie skóry minimum na tydzień przed sesją. Dzięki temu proces tatuowania będzie dużo szybszy, ból mniejszy i gojenie sprawniejsze.

Jak umówić się na sesję?

1. Skontaktuj się bezpośrednio w wybraną tatuażystką przez zakładkę "Team",
2. Napisz maila na adres foxorangetattoo@gmail.com,
3. lub przez formularz kontaktowy na stronie głównej.

Informacje niezbędne do umówienia terminu:
- pomysł na tatuażu + ewentualnie zdjęcia z inspiracjami,
- wielkość w cm,
- umiejscowienie na ciele.

Jakich tatuaży nie robimy?

Przede wszystkich obraźliwych i propagujących nienawiść.

Nie wykonujemy również tatuaży, które nie mieszczą się w naszej stylistyce i takich których nie potrafimy wykonać. Jeśli nie możemy wykonać jakiegoś tatuażu, chętnie doradzimy i pomożemy w znalezieniu odpowiedniego tatuażysty.

Przeciwwskazania do wykonania tatuażu

Tatuaż to inwazyjna usługa, której towarzyszy szereg przeciwwskazań. Spośród nich najważniejsze to: ciąża, karmienie piersią, przewlekłe choroby skóry, skóra opalona i objęta stanem zapalnym, alergie.

W razie jakichkolwiek wątpliwości, rekomendujemy konsultacje z lekarzem przed umówieniem się na termin.

Jednym z najczęstszych przeciwwskazań jest OPALENIZNA. Tatuaż może zostać wykonany jedynie po upływie trzech miesięcy po słonecznym urlopie.

Tatuażysta może odmówić wykonania tatuażu, jeśli skóra jest zbyt opalona.

Osoby towarzyszące

Prosimy o nieprzyprowadzanie osób towarzyszących. Nasze studio to niewielka przestrzeń, a zależy nam na utrzymaniu kameralnej atmosfery dla komfortu wszystkich klientów. Jeśli jednak jest to dla Ciebie bardzo ważne, koniecznie poinformuj swojego tatuażystę przed sesją, że z kimś przyjdziesz (maksymalnie jedna osoba).

W studiu nie mogą przebywać dzieci ani zwierzęta.

Projekt

Projekt powstaje w dniu sesji po ustaleniu wszystkich szczegółów. Zbierz jak najwięcej informacji i zaopatrz się w zdjęcia z inspiracjami. Dzięki temu łatwiej będzie Twojemu tatuażyście przygotować projekt, którego oczekujesz.

Jeśli koniecznie chcesz zobaczyć projekt wcześniej, polecamy skorzystać z gotowych projektów, które znajdziesz w portfolio każdego tatuażysty.

Jak dbać o tatuaż?

Zapoznaj się z instrukcją JAK DBAĆ O TATUAŻ, koniecznie przed sesją. Jeśli będziesz mieć jakieś pytania dotyczące pielęgnacji, omówimy je w dniu sesji.

Jakie kosmetyki do pielęgnacji tatuażu stosować?

Naszym klientom polecamy naturalny i wegański krem marki ENJOYink. Można go kupić w naszym salonie.

Produkt ten nawilża skórę i łagodzi podrażnienia. Zawarte w nim srebro koloidalne chroni przed bakteriami z otoczenia. Jest to idealny, naszym zdaniem, kosmetyk do dbania zarówno o świeży tatuaż, jak i ten już zagojony.

Jak przygotować się do sesji?

KONDYCJA: Na sesję trzeba przyjść wyspanym, najedzonym oraz nie pod wpływem alkoholu czy na kacu.

SZAMKA:
Weź ze sobą jakieś jedzenie lub przekąskę (zwłaszcza na sesję całodzienną).

CIUCHY: Załóż wygodne ubranie. Zawsze istnieje ryzyko poplamienia ubrań tuszem, dlatego nie zakładaj swoich najlepszych ciuchów. Jeśli tatuaż będzie na nodze, zabierz koniecznie ze sobą klapki dla higieny i Twojej wygodny.

WODA: Minimum tydzień przed sesją pij dużo wody żeby nawodnić skórę oraz smaruj naturalnym balsamem miejsce które będzie tatuowane. Dzięki temu proces tatuowania i gojenia będzie sprawniejszy, a to oznacza zdecydowanie mniej bólu.

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Skontaktuj się z nami!
Kontakt